Mapa/Map

[travelmap-map height=400]

Sierpień 2013
Map of Afghanistan
Map of Afghanistan and Pamir (Tajikistan). Last stop on the way home.

I’m about to close the Asian chapter of my journey. However the logic of logistics would dictate the route to Americas, there is a land opposite direction, that I have not seen for way to long. It’s been close to four years I haven’t seen my family and friends, I haven’t drunk coffee in my favorite cafe in Warsaw,  I haven’t wet my feet in the most beautiful lakes in the world – Mazury Lakes. It’s time to go home.

Nadszedł czas (najwyższy czas, jak mi szepczą do ucha…) zamknąć azjatycki rodział mojej podróży. Jakkolwiek logika logistyki by nie podpowiadała drogi do Ameryk, jest kraina w przeciwnym kierunku, której nie widziałam zbyt długo. Blisko cztery lata nie widziałam mojej rodziny i przyjaciół, nie piłam kawy w ulubionej Warszawskiej kawiarence, nie moczyłam stóp w najpiękniejszych jeziorach na świecie. Czas mi do domu.

Marzec 2014

Ameryki!
Zakątek świata po którym się aktualnie błąkam (bez przesadnego przywiązywania się do dat planowanej trasy) The part of the world that I’m currently wondering around (without  too exaggerated attachment to the dates of the planned part of the route). [travelmap-list first=-10] [travelmap-map markers=false]

6 Comments

 1. Aleksandra

  Szczęśliwej drogi!
  Życzę Ci wspaniałych wrażeń, spotkań z dobrymi ludźmi i masy uciech każdego dnia.

 2. katarzyna Kozłowska

  Niech twoja droga łatwa będzie
  Niechaj wiatr zawsze wieje ci w plecy
  niech słońce ogrzewa ci twarz a deszcz miękko spada na twoje pole,
  I niech Bóg trzyma cię w swoich dłoniach
  ( błogosławieństwo irlandzkie)
  Pozdrawiam
  Kasia

  • Kasiu, ogromnie dziękuję! Tak się złożyło, zobacz jak to bywa, że czytam wiadomość od Ciebie w ciemnościach gwatemalskiej nocy i towarzystwie Irlandki. Obie jesteśmy aktualnie po ciężkich przejściach, których końca trochę jeszcze nie widać, i nie mogło to błogosławieństwo przyjść w lepszym momencie. Mnie złapało za serce (piękne, nie znałam!), Irlandce wycisnęło łzy z oczu. Jeszcze raz dziękuję!
   Ściskam Cię gorąco i mam nadzieję, że to błogosławieństwo roztacza czule swoje wersety i nad Twoją drogą.

   Kasia

One Trackback

 1. By Raja Ampat / Trailer | kASIA jalan jalan 26 Nov ’12 at 4:28 AM

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*