W eterze – audycje podróżnicze

Ostatnimi czasy zdarzyły się trzy¹ audycje podróżnicze, w których miałam przyjemność gościć. Niniejszym wspinam się na szczyt moich możliwości technologicznych, coby utrwalić najbardziej ulotne z mediów – radio.

W audycji “Gdzie oczy poniosą” pt.”Europejka w świecie szariatu” rozmawiam z Adrianem Kubickim o Iranie i Afganistanie. Niedzielne popołudnie z Redaktorem Sławomirem Stelmaczonkiem w audycji “Świat bez granic” to spotkanie przetykane fantastycznie dobraną muzyką (wybaczcie, musiałam wyciąć na poczet publikacji na stronie) i rozmowami o …o różnościach. I wreszcie ostatnie spotkanie przed mikrofonem, w dostojnym gmachu Polskiego Radia, gdzie rozmawiałam z autorem audycji  “Reszta świata”Tomkiem Michniewiczem.
Posłuchajcie sami.

Audycja “Gdzie oczy poniosą”

Radio Vox, prowadzący Redaktor Adrian Kubicki

Część 1 / 21:02 min.


Część 2 / 23:08 min

Audycja “Świat bez granic”

Polskie Radio “Olsztyn”, prowadzący Redaktor Sławomir Stelmaczonek
*audycja poniżej, udostępniona dzięki uprzejmości Polskiego Radia, została przeze mnie nieumiejętnie zmontowana (wycięte zostały utwory muzyczne), za co biorę całkowitą odpowiedzialność i gorąco przepraszam Wydawcę za niedoskonałości prezentowanego poniżej efektu.

Część 1 / 35:19 min


Część 2 / 33:50 min

Audycja “Reszta świata”

“Jedynka” Polskie Radio, prowadzący Tomek Michniewicz.
18:41 min

¹ Uktualizacja: Trzecia audycja pojawiła się już po publikacji tego wpisu, stąd miast mnożyć wpisy i robić fałszywe wrażenie bycia medialnie rozrywaną, postanowiłam dorzucić rozmowę z Tomkiem tutaj. Audycja odbyła się w styczniu 2014.

List od Redaktora Stelmaszenko
Adres na kopercie od Redaktora Stelmaszenko. Kto jeszcze tak pięknie kaligrafuje!

Przy tej okazji chciałam się podzielić zaadresowaną kopertą, w której przyszła do mnie kopia audycji od Pana Redaktora Stelmaczonka. Kto jeszcze tak pięknie kaligrafuje!

15 Comments

  1. Prawda? I komu w ogóle jeszcze by się chciało napisać więcej niż jedno słowo. Jestem pod wrażeniem.

  2. Tak, na wymarciu jestesmy Ci, ktorzy takie rzeczy wypisuja.

  3. Mnie się marzy, pisać listy na papierze i wysyłać je przy pomocy skrzynek pocztowych, nie elektronicznych.

  4. świetnie, że są nagrania tych audycji. słucham podcastów z uwagą. pod koniec nagrań z Radia Vox dotarło do mnie, że głos Adriana Kubickiego znany jest chyba wszystkim w kraju, czytał kiedyś serwisy w Zetce. to ważna audycja dla tych co wybierają się do Iranu, i dla tych którym warto Afganistan wybić z głowy, choć znany Tobie na pewno Włóczykij przywiózł ostatnio tonę świetnego materiału. z Twojej, kobiecej perspektywy jednak nie wyglądało to aż tak kolorowo. słucham teraz dalej Stelmaczonka z Radia Olsztyn i rzeczywiście, już w pierwszych minutach programu słychać bez dwóch zdań, że to on stoi za tym kaligrafowaniem na zdjęciu 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published.
Required fields are marked:*

*